Embed

Türkiye ve-ya Malezya: Çokeşlilik İslam'ın Yapısında!

Erkeğe Dört Nikahlı Kadın Eş...

Malezya mı, Türkiye mi?

"Kaynak İslam-Kuran-Muhammed" olunca...

Malezya... Suudi Arabistan... Türkiye.... değişmez!

**

Erkeğin Çok Kadınla Evliliği Kuran'da var!

Sibel Üresin: "Çokeşlilik dinimizde var.

Herkes yapamaz ama yapana ‘Niye yaptın?’ diyemezsiniz, şirke girer.

Kuran’da var.

 

**

 

 

Kadın erkeğinin fahişesidir...’Malezya’da kurulan İtaatkâr Kadınlar Kulübü çok eşliliği savunan fikirleriyle hararetli bir tartışmanın fitilini ateşledi

Kadınların kocalarına itaat etmeleri gerektiğini ve evlilikteki problemlerin, ‘kadınların yatakta eşlerine fahişe gibi hizmet etmemesinden’ kaynaklandığını savunan İtaatkâr Kadınlar Kulübü, politikacılar ve kadın hakları savunucuları tarafından topa tutuldu. Kadın, Aile ve Toplum Bakanı Şahrizat Celil, İtaatkâr Kadınlar Kulübü’nü, evliliklerin seks üzerine kurulmasını savunmakla suçladı. Celil “Kadına yönelik şiddeti ve aldatmayı kadının erkeğini tatmin etmemesine bağlayan bu savın savunulacak bir tarafı yok. Bu iddia kadını aşağılıyor” dedi.

İYİ BİR EŞ OLMA SEMİNERİ

İki yıl önce de ‘Çokeşlilik Kulübü’nü kuran, İtaatkâr Kadınlar Kulübü’nün kurucusu Rohaya Muhammed tepkilere yanıt vermezken, kapılarının tüm dinlerden kadınlara açık olduğunu söyledi. Muhammed düzenledikleri seminerlerle kadınlara evliliklerini nasıl kurtarıp, iyi birer eş olabileceklerini öğrettiklerini söyledi. Muhammed, “Eğer bir erkek, kendisine yatakta fahişe kadar ya da daha iyi hizmet veren bir kadınla evliyse o zaman yanlış yola sapmaz. Kadın erkeğini mutlu etmek için her şeyi yapmalıdır” dedi.

ÇOKEŞLİLİĞE İZİN VERİYORLAR

Nüfusun yüzde 60’ının Müslüman olduğu Malezya’da en yüksek boşanma oranı da Müslümanlar arasında. Her iki kulübün üyeleri de kocalarına ikinci bir eş için izin veriyor ve bir arada yaşıyor.


GAZETE HABERTÜRK

http://www.haberturk.com/dunya/haber/637264-kadin-erkeginin-fahisesidir-diyen-grup-malezyayi-boldu

**

‘Obedient Wives’ anger rights groups

 

 

 

 

The Obedient Wives Club president, Rohaya Mohamed (left) said the group is open to women of all religions. — file pic

KUALA LUMPUR, June 5 — A group urging wives to avoid marital problems by fulfilling their husbands’ sexual desires like prostitutes has angered politicians and women’s rights groups, the New Straits Times reported today. 

The Obedient Wives Club, which was set up by a group of Muslim women, said domestic violence, infidelity and prostitution stemmed from a lack of belief in God and a failure of women to satisfy their husbands. 

The club’s president, Rohaya Mohamed, said it was open to women of all religions and would conduct seminars on how to be a good wife as well as offer marriage counselling. 

“A man married to a woman who is as good or better than a prostitute in bed has no reason to stray. Rather than allowing him to sin, a woman must do all she can to ensure his desires are met,” Rohaya told the newspaper. 

Females outnumber males in Malaysian higher education institutions, comprising 65 per cent of the intake at public universities last year, according to government data. 

But rights groups say women are still often victims of gender bias, and have protested what they considered the club’s demeaning portrayal of women as a cause of social problems. 

“Abusive men often use women’s behaviour as a sick justification, but in the end, their actions are their responsibility,” said Ratna Osman, acting executive director at rights group Sisters-in-Islam. 

“To hinge fidelity, domestic violence and the fulfilment of a husband’s responsibilities purely on a wife’s capacity to be obedient, stimulate sexual arousal ... is not only demeaning to wives, but to husbands as well,” said Women, Family and Community Development Minister Shahrizat Jalil. — Reuters

 

 

**
 

Malezya'da Kadınlara çokeşlilik terbiyesi (!)

Kadınlara çokeşlilik terbiyesi (!)

Malezya'da şimdi de kadınlara çok eşliliği kabul ettirme çalışmaları başladı.

 

Malezyalı milletvekili, mecliste 'Eğer kadınlara çokeşliliği kabullenmeyi öğretirsek, evliliklerde daha az sorun yaşanır' dedi.

Bu konuda kampanya başlatalım" dedi. Çok eşliliği erkekler için yasal bir hak olarak tanıyan "ılımlı İslam" ülkesi Malezya, şimdi İbrahim Ali’nin sözlerini tartışıyor.

MALEZYA’da muhalefetin başlattığı kadın hakları tartışması büyüyor. Muhalif vekillerden Füziye Salih, ülkedeki şeriat mahkemelerinde, yargıçların evlilikle ilgili sorunlarda sürekli kadınları haksız bulmasını gündeme getirmişti. "Şeriat mahkemeleri danışma amacıyla gelen kadınlara akıl veriyor. Her defasında suçlanan kadın oluyor" diyen Salih, "Bir aile meselesiyse, kadına sabırlı olması gerektiği söyleniyor. Eğer dayak yiyorsa, yine ’sabredeceksin’ deniyor" ifadesini kullanmıştı.

Eğlence istiyormuş

Kadın hakları örgütlerinin artan şikayetleri üzerine tartışma meclise taşındı. Bağımsız milletvekili İbrahim Ali ilginç bir "çözüm önerisi" sundu. Evlilikle ilgili sorunların "kadınların çokeşliliği kabullenmemesinden" kaynaklandığını ileri süren Ali, "Bunu önlemek için kadınlara yönelik bir eğitim kampanyası başlatmaya ne dersiniz" diye sordu. Bir Malay Müslümanı olan İbrahim, "Kadınlar, hamile kaldıklarında ve 50’li yaşlara gelip ’sorunlar’ yaşamaya başladıklarında da, erkeklerin hala ’eğlence’ isteyebileceğini anlamıyorlar" dedi.

Dörde kadar izin

İslamcılığın en baskın olduğu eyalet olan ve şeriatla yönetilen Kelantan’dan milletvekili seçilen İbrahim Ali, iktidardaki Malezya İslami Partisi’nin (PAS) davetine rağmen bağımsız kalmayı seçmişti. Daha önce milliyetçi tutumuyla iktidarın büyük ortağı olan Birleşik Malay Ulusal Örgütü saflarında yer alan İbrahim Ali, "Bağımsız bir vekil olsam da, halkım ve İslam için hizmet verip mücadele edebilirim" demişti.

İslam’ı resmi din olarak kabul eden ve 27 milyonluk nüfusunun yüzde 60’ı bu dine mensup olan Malezya’da, sadece Müslüman erkeklerin dört eşle evlenmesine izin veriliyor. Ülkede aktivistler ve kadın hakları örgütleri, İslam’ın ilk döneminde dul ve yetimlerin korunması amacıyla verilen çok eşlilik izninin, asıl amacından saptırıldığını öne sürüyor.


**
 

***

 

"Aişe Valide"miz ve "Muhammed'in Hanımları"


 ‘Kızlar 9 yaşında evlenebilir’ diyen Profesör ve Muhammed

* "Muhammed'in Zevceleri" veya "Peygamberin Haremi"-1 "Muhammed'in Zevceleri" veya "Peygamberin Haremi"-2

"Müslüman Rahibeler" veya İslam'ın Yapısı
"Aişe Valide"miz ve "Muhammed'in Hanımları"
 "Aişe validemiz" ve Nihat Hatipoğlu'nun Hatipliği!
 Kutsal Evliliğin Kaynakları
 
 "Gerçek İslam" veya İslamın Gerçek Yüzü
 M.İlmiye Çığ: "Bereket Kültü ve Mabet Fahişeliği"
Midilli veya Lesbos: Yunanistan'da'da lezbiyen davası...

 

 

İslam ve Muhammed'in Evlilikleri
"Muhammed'in Cinsel Hayatı ve Hanımları"
 İslamda "evlilik", Süleyman Ateş'ler Ve "Hz. Validelerimiz"...

Süleyman Ateş İslam ve Allah'ı Nasıl Savunabiliyor?
Kuran:"...kadınlardan ikişer, üçer, dörder nikâhlayın"
 "Aişe Validemiz" Kaç Yaşında Evlenmiş!

Musa Yasalarında 'Kayınbiraderlik Görevi'...

 Sümer Kutsal Kadınları...

‘Kızlar 9 yaşında evlenebilir’ diyen Profesör ve Muhammed

İslam'da 1 yaşındaki kızla da evlenilir!

“Töreniz Batsın” Ve “Amin”

 "Çocuk cinsel istismari' Üzerine-1
  "Çocuk cinsel istismari' Üzerine-2
 'Anaerkil- Babaerkil' Toplum ve 'Kan Bağı'

 

 Evlilik Ahlakı ve Aile’nin Tarihi
  Evlilik Ahlakı ve Aile’nin Tarihi-4
  Evlilik Ahlakı ve Aile’nin Tarihi-5
 Evlilik Ahlakı ve Aile’nin Tarihi-6

 

***

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !